Bütün İçtenliğimle Sana Sesleniyorum Dostum


Benim muhteşem dostum " Hayat",  seninle serüvenim yüreği güzel bir kadının bedeninde başladı; o günden  beri iki çok iyi dost olarak birbirimizi paylaşıyor, birbirimizi biriktirip,birlikte çoğalıyoruz.
 
Yıllar içinde sen , bir çok "Ben" yarattın benden ; ve ben, senin benden yarattığın
 " Ben'lerin" hepsini çok sevdim.Hatırlar mısın çok eskilerde beni çocukluğun bembeyaz saf dünyasında tasasız, kaygısız , bebekleri ile evcilik oynayan bir çocuk yapıvermiştin.Sonra ,bitip tükenmek bilmeyen hayallerinin peşinde koşan,yeni yetmeliğin bütün acemilikleri yüzünde gözünde bir genç kız; hani deli ırmaklar gibi çağıldayan.Yıllar yılları kovaldı sen beni dingin, sükûnetli kıyılarına taşıdın bambaşka olgun bir "Ben" olarak. Akıp giden zaman içinde ne çok sevdik birbirimizi senle ben.Yüreğime serptiğin sevgi tohumları ile bana , yeryüzünde var olan her şeyi , en çok da seni severek yaşamayı öğrettin; bak şimdi içimdeki sevgi tohumları nasıl da serpildi ,ulu bir orman gibi ve sonsuzca göğerdi.
 
Bazı zamanlar başımın üzerinde güvercin renkli, gözü dolu ,ağlamaklı bulutlarım dolaşıyor; boşanan sağanaklarımın ardından,  içinden yedi renk gökkuşağıyla taçlanan masmavi göklere seninle kanatlanıyorum, acılarımdan olgunlaşarak kurtulmayı, hiçlikten varlık yaratmayı, ıssızlıklarımı kalabalıklara karıştırmayı yine seninle başarıyorum dostum. 
 
Yüzüme, bal köpüğü bukleli saçlarıma, ellerime, bedenime  armağanlar bıraktın benim sevgili dostum hem de çok değerli armağanlar ; hepsi seninle birlikte geçirdiğimiz zamanlarımın anlam yüklü izleri.
 
Seninle ilk tanıştığım zamanlarda seni çok susamış birinin aceleciği ile bir yudumda içiyordum oysa şimdi ağırladım ; seni meşe fıçılarda dinlendirilmiş,  yıllandırılmış nadide bir şarap gibi yudum yudum içebilmenin ne büyük bir haz olduğunun farkına vardım; şimdi senin her yudumunda, damağımda  derin doyumsuz lezzetler biriktirebiliyorum .
Benim eşsiz dostum "Hayat" , hani ben de senin yüzünü hiç kara çıkarmadım bu çok uzun yol ve kader arkadaşlığımızda ,senin değerini yüreğimde hissederek yaşadım daima.
 
Dostum ; senden ,senin istiridyenin o küçücük pembe ağzından birer birer alıp da  koca bir yıl boyunca özenle biriktirdiğim birbirinden değerli incilerimi bu gün usulca incitmeden kum saatinin içine bırakacağım dolu dolu yaşanmış zamanlarımın  anıları olarak ve yeni yaşımın bu ilk günü ile birlikte o pembe küçük ağızdan yeni inciler biriktirmeye koyulacağım bütün kalbimle .
 
Bu gün,  yeni bir yol ağzındayız, yine birlikteyiz ve ben sana içimden taşan güzel duygularımla seslenmek istedim dostum ; bana kazandırdığın değerler, bahşettiğin güzellikler için sana minnet duyguları ile yüklüyüm ; seninle yeni bir yılı daha yaşamaya hazırlanıyorken çok teşekkür ediyorum benim ,güzel, vefalı ,değerli dostum "Hayat"; eminim yine çok mutlu günlerimiz olacak yürek yüreğe.